Lietanie

Ak by ste si chceli vyskúšať aké je to lietať na motorovom rogale, tak sme tu pre Vás. Stačí nás kontaktovať  a dohodneme si čas a podmienky.

Naše domovské letisko je Letisko Nitra-Janíkovce.

Lietame samozrejme iba za pekného počasia – bezpečnosť na prvom mieste! To v našom prípade znamená iba slabý, alebo žiadny vietor, žiadne zrážky (nechceme predsa zmoknúť) a dostatočná viditeľnosť.

V letných mesiacoch sa lieta buď skoro ráno po východe slnka, alebo podvečer pred západom slnka. Je to kvôli tzv. „termike“, kedy z dôvodu zohriatia zeme vznikajú turbulencie v ktorých môže byť lietanie nebezpečné. Na jar a na jeseň sa dá lietať prakticky celý deň.

Ako sa obliecť?

Obliekať sa treba primerane počasiu. Treba rátať s tým, že vo väčších výškach je chladnejšie ako na zemi a hlavne že počas letu fúka. Najlepšie je predstaviť si, že idete na motorke rýchlosťou 80-100 km/h.

Najmä na jar a na jeseň je dôležité nepodceniť teplé oblečenie (zdvojené nohavice – spodky, neprefúkavé zvršky, teplé rukavice-ideálne lyžiarske, pletené nestačia) aby ste si nepokazili zážitok len tým, že budete mrznúť.